سبزیجات سالم هستند، هر بچه می داند. با این حال، این واقعیت که سبزیجات cruciferous مانند بروکلی یا گل کلم می توانند به طور فعال از بیماری های قلبی محافظت کنند، کشفی جدید است.

درک اینکه چرا رژیم غذایی غنی از بروکلی برای سلامت شما مناسب است، مخصوصا برای یک قلب سالم، نیاز به توضیح کمی دارد. برای این داستان، بر خلاف آنچه شما ممکن است انتظار، با دستگاه گوارش خود را آغاز می شود. به طور خاص، با به اصطلاح Syndrome Gut Leaky - به زبان انگلیسی: زخم نشتی. در این بیماری، مخاط مخاطب در عملکرد آنها محدود است. بر خلاف یک مانع محافظ سالم، نه تنها اجازه می دهد که آب و مواد مغذی وارد جریان خون شود، بلکه همه انواع سموم، قارچ یا ذرات غذایی ناقص هضم می شود.

این نشت می تواند تمام انواع بیماری های جدی در بدن را شامل شود - از بیماری مولتیپل اسکلروزیس تا بیماری قلبی تا پارکینسون. رژیم غذایی بروکلی برای سلامت شما مفید است و به بهبود روکش روده و بازگرداندن عملکرد محافظتی آن کمک می کند. به همین دلیل سبزیجات بسیار سالم هستند.

رابطه بین مصرف سبزیجات cruciferous و مخاط مخاطی سالم در یک مطالعه در دانشگاه پنسیلویزیونی کشف شد. دانشمندان بر این باور بودند که کلم بروکلی حاوی ماده ای است که در طی هضم شکسته می شود و پس از آن می تواند به عنوان گيرنده های آروي هيدروکربن فعال در بدن ما فعال شود. این، به نوبه خود، دانشمندان مشکوک می تواند مسئول سلامت روده کافی باشد.

با این حال، برای رسیدن به یک اثر مثبت مشابه روی روده به عنوان انسان، همانطور که در مورد موش بود، یک رژیم غذایی با بروکلی واقعا غنی است. پروفسور آزمایش کننده گری پرود از سه و نیم فنجان سبزی روزانه صحبت می کند. البته، موش ها بروکلی خام را مصرف کردند، اما برای انسان ها به نظر نمی رسد که چقدر آماده شده است.